Розширювальні баки

Розширювальні баки і гідропневмобаки

Опалювальна система з теплоносієм на основі води обмежена певним об’ємом. В замкнутих системах внутрішній гідравлічний тиск, при зростанні температури води збільшується. Значне зростання тиску в системі опалення загрожує пошкодженню структури системи та виходу з ладу окремих частин. Розширювальні баки в системах водяного опалення застосовуються з метою запобігання такій ситуації. Розширювальний бак також називають демпфер. Водяні системи опалення, функції розширювальних баків:

 • Прийом зайвого (збільшеного) обсягу води в системі опалення. Зайва "вода" утворюється за рахунок розширення при нагріванні. Таким чином, для збереження в системі потрібного тиску використовується розширювальний бак.
 • Коли відбувається зворотний процес - зниження температури в системі опалення, мембранний розширювальний бак компенсує системі необхідну кількість води. Якщо ж в системі опалення утворюються незначні витоки, мембранний розширювальний бак допоможе системі заповнювати необхідну кількість рідини.
 • Виведення зайвої води з переповненої системи опалення. Ця функція доступна для мембранних розширювальних баків відкритого типу.
 • Збір повітря, що утворюється при нагріванні води, в котлі опалення.

Типи мембранних баків для систем опалення

Мембранний бак відкритого типу має поєднане дно із трубою системи опалення. Рівень води, яка попадає в розширювальний бак безпосередньо залежить від кількості рідини в цілій системі. Слід пам’ятати, що чим вища температура води, тим більший її об’єм. Розташовують відкриті мембранні розширювальні баки переважно над верхньою точкою системи опалення, зазвичай на горищі будинків, для зниження тепловтрат через стінки розширювального баку їх тепло ізолюють. Мембранний бак закритого типу - металевий герметичний бак, виконаний у вигляді овалу і кулі. Усередині таких мембранних розширювальних баків розташована мембрана, виконана з термостійкої гуми, яка в свою чергу поділяє цей бак на дві рівні частини (камери), одна з них виконує роль повітряної камери, друга - роль водяної. Мембранні розширювальні баки закритого типу мають ряд значних відмінностей від баків відритого типу. У мембранному баку закритого типу немає контакту води з повітрям, за рахунок чого не відбувається випаровування і окислення. Це дуже важливо для забезпечення довговічної роботи всіх елементів системи опалення. Очевидним плюсом мембранних розширювальних баків закритого типу є їх герметичність.

Одними з кращих мембранних баків для опалення визнані розширювальні баки Wester. Розширювальні баки Wester Premium - мембранні Модельний ряд Wester Premium представляють мембранні розширювальні баки виготовлені з надійної сталі високої якості та за технологічною конструкцією розраховані на тривалий термін експлуатації.

 • виготовляється зі сталі (08Ю-ВОСВ) з гарантованою товщиною і високою якістю обробки по стандарту 19904-90
 • бутилкаучук БК - тисяча шістсот сімдесят п'ять та термостійка гума EPDM
 • Усі комплектуючі проходять прискіпливий вихідний контроль якості
 • 100% операційний контроль усіх виробничих процесів
 • Багатопроменеве лазерне сканування для перевірки якості зварювального шва

Дворівневе опресовування:

 • Перший етап опресовування - контроль зварного шва.
 • Другий етап - контроль створеного баку.
 • Покриття товщиною 70 мікрометрів
 • Індивідуальне упакування
 • Змінні мембрани встановлюються у всі розширювальні баки Wester
 • Мембрани розраховані на відпрацювання 100 000 циклів, що еквівалентно часовому проміжку в 7 років
 • Допускається використання води з вмістом гліколю не вище 50% в якості теплоносія.
 • Розширювальні баки Wester Premium – мають термін служби 10 років
 • Гарантійне обслуговування на протязі 3 років

Розширювальні баки Wester серії WRV

Розширювальні баки Wester серії WRV розроблені з метою нівелювання фізичного розширення теплоносія в закритих системах опалення.

Мембранні розширювальні баки Wester серії WDV

Мембранні розширювальні баки Wester серії WDV інсталюються в теплових магістралях гарячого водопостачання та гарантують збереження цілісності водопровідної системи, шляхом відведення зайвого об’єму води при підвищенні тиску в системі, також використовуються в закритих геліосистемах.

Розширювальні баки Wester продукують ємністю від 8 до 1000 л

Розширювальні баки Wester WR 8-35 л.  циліндричної форми, без опори

розширювальні баки

  Розширювальні баки Wester WR розроблені для інсталювання в системах оплення закритого типу з невеликим об'ємом теплоносія. Розгирювальні баки Wester WR здатні компенсувати зайвий об'єм розширення рідини при нагріванні та стабілізувати рівень тиску води в телпловій системі відповідно до необхідних норм. Розширювальний бак Wester складається із корпусу, що виготовляється з низьковуглецевої сталі, фланця з оцинкованим покриттям та мембрани, що має мішкоподібу форму, та попереджує контакт теплоносія з поверхнею бака.

wr 8 35

 

 

Розширювальні баки Wester WRV 50-150 л. циліндричної форми, з опорою 

розширювальний бак для опалення

Специфіка функціонування розширювальних баків Wester WRV в опалювальних системах залежить від ― стабільного не циклічного навантаження та підвищеними фунціональними температурами. Розширювальні баки Wester місткістю 50-150 літрів, вертикальні, комплектуються стандартними знімними мембранами з EPDM, розроблені з врахуванням специфічних умов використання: високої температури та навантаження тиском.

wr 50 150

 

Розширювальні баки Wester WRV 200-500 л. циліндричної форми, з опорою

Розширювальні баки Wester WRV 200-500 літрів розроблені для вирівнювання функціонального навантаження в напівпромислових опалювальних системах, можуть використовуватись в загальнобудинкових комунальних системах опалення. Розширювальний бак Wester в поглинає зайвий об'єм теплоносія, який розширюється при нагріванні та сприяє стабілізації тиску в системі, що гарантує уникнення пошкоджень системи від підвищеного навантаження. 

Об'єм розширювальних баків безпосередньо впливає на тиск в системі. На масивні теплові системи із великим об'ємом теплоносія не рекомендовано ставити маленькі розширювальні баки, оскільки такі можуть не справитись із високим навантаженням. Розширювальні баки Wester WRV 200-500 літрів розраховані для об'ємних теплових схем та відмінно справляються з функціональним навантаженням. 

wrv 200 500

 

Розширювальні баки Wester WRV 750-1000 л.  циліндричної форми, з опорою 

розширювальні баки львів

Розширювальні баки Wester WRV розроблені для використання у промислових системах опалення. Виготовлені з розрахунком на підвищений рівень навантаження, комплектуються монометром, що дозволяє контролювати рівень тиску, хлорбутілкаучуковою мембраною, яка має підвищену міцність та стійка до пошкоджень.

Мембрана конструктивно створена з врахуванням особливостей експлуатації, рівня навантаження в великих опалювальних системах, що характеризуються стабільним натягом з незначним діапазоном перепадів робочого тиску.

Мембрана розширювального бака Wester WRV обладнана двома фіксаційними точками ― це верхній мембранотримач та фланець. Встановлений монометр дозволяє в реальному часі відслідковувати робочий тиск та при потребі оперативно його регулювати. Розширювальні баки Wester WRV укомплектовуються кронштейнами, що полегшує установку баку. Змінні фланці захищені від корозії, продукуються з товстостінної листової сталі та мають гальванічне або порошкове покриття.

wrv 75 1000