Запірна арматура

Види та класифікації запірної арматури

Запірно-регулююча арматура, як відомо, являє собою комплекс окремих деталей і пристроїв, що служать для того, щоб забезпечувати безперебійну роботу трубопроводів в потрібному технологічному режимі.

Елементи трубопровідної арматури дають можливість керувати потоком будь-якого робочого середовища відповідно до встановлених технічних вимогах : напрямок потоку, потужність, тиск, температура, фізико-хімічні особливості робочого середовища.

Оскільки жоден нормально працюючий трубопровід, ні одний  житловий або адміністративний будинок не в змозі функціонувати за відсутності якісної і правильно підібраної запірної арматури.

У зв'язку з тим, що умови експлуатації та призначення конкретних деталей запірна арматура відрізняється величезною різноманітністю, існує кілька видів класифікації арматури, за допомогою яких можна знайти підходящі варіанти вирішення для конкретної виробничої або побутової задачі.

Запірна арматура класифікується за кількома параметрами:

- залежно від сфери застосування арматури. У цьому виді класифікації арматура підрозділяється за видами застосування, які характеризуються виробничими умовами роботи запірної арматури: промислова запірна арматура, спеціальна, суднова, сантехнічна арматура;

- за функціональним призначенням арматури. У цьому типі класифікації трубопровідна арматура розглядається в залежності від того, яку функцію в виробничому процесі здійснює арматура: регулюючу, распредільно-змішувальну, запобіжну арматуру, захисну, контрольну або фазо - розділову;

- за конструктивними типами арматури. У цій класифікації типи арматури поділяються залежно від їх конструктивних особливостей (засувки, затвори, крани, клапани);

- в залежності від експлуатаційних умов роботи арматури. Цей тип класифікації арматури дозволяє підібрати потрібний деталі в залежності від умовного тиску робочого середовища і температурного режиму (від -153°C до + 600°C) експлуатації трубопроводу;

- за способом приєднання арматури до трубопроводу (за допомогою муфт- різьбова , фланців , штуцерів або зварювання).

- за способом герметизації арматури щодо зовнішнього середовища (арматура сальникова, мембранна, шлангова)

- за способом управління арматурою. З точки зору способу управління, арматура підрозділяється на арматуру, керовану дистанційно, арматуру з автоматичним управлінням і арматуру з ручним керуванням.

 

Фланцева арматура

Кран кульовий LD

.
Кульовий кран даного типу створений для використання в трубопровідних системах з метою забезпечення можливості блокування потоку робочого середовища. Кульові крани продукуються з двома типами кріплення: фланцевим та приварним.  Функціональна темпаратура температура: від мінус 40°С до плюс 200°С, виконання 2; Виконання 1 та 3 створені для використання в температурних межах від мінус 60°С до плюс 200°С. Крани кульові LD вииробник продукує кількох марок сталі на вибір: ст.20; 09Г2С; 12Х18Н10Т.

 кран кульовий

Чавунна засувка 30ч6бр


Виготовляється дана модель засувки з висувним шпинделем, є дводисковою, паралельною. Функціональне призначення - запірна арматура. Розроблена для використання у середовищах води або насиченої пари. Чавунна засувка не дозволяє коригувати напір робочого середовища. Технічне призначення передбачає виключно два види роботи: «закрито» або «відкрито». Спрямування потоку середовища не важливе.
Виробник передбачив легкий монтаж та технічне обслуговування завдяки фланцевому типу з'єднання. Клас герметичності пристрою: «С» та «D».

Технічні параметри:

50-300 мм. складає варіація діаметрів

1,0 Мпа - робочий тиск

225ºC - допустима температура робочого середовища

Допустиме середовище: вода або пар

 засувка чавунна 30ч6бр

Клапан типу "батерфляй".


Елемент замикаючого типу обертового затвору «Батерфляй» створений у вигляді диску, який обертається довкола власної осі перпендикулярно до основного потоку середовища коригуючи положення «закрито» та «відкрито». Гумове ущільнення EPDM, дозволяє клапану Батерфляй використовуватись в усіх трубопроводах з неагресивним рідким робочим середовищем без абразивних домішок, температура якого повинна не перевищувати 120°С, а номінальний робочий тиск - 16 атмосфер. З'єднання пристрою з трубопроводом - міжфланцеве. Параметри діаметру выд  50 до 300 мм. Максимальний показник тиску - 1,6 Мпа. Фунціонально допустима температура робочого середовища - 120ºC.

клапан батерфляй 

Фільтр сітчастий чавунний фланцевий.


Розроблений чавунний сітчастий фільтр з грязьовиком був для максимального очищення робочого середовища від побутових домішок окалин, каменів, іржі та інших сторонніх предметів, методом механічного відсіювання. Він інсталююється перед кранами, насосами, регулюючим обладнанням, засувками та побутовими приладами, справність яких залежить від ступеня однорідності прохідного потоку рідини. Чавунний корпус і сітка з нержавіючої сталі забезпечують тривалий термін експлуатації фільтра. Фланцеве з'єднання пристрою з трубопроводом гарантує зручність установки і демонтажу при достатньому ступені герметичності.
Значення технічних параметрів: 40 - 300 мм. - варіація діаметрів, робочий рівень навантаження до 1,6 Мпа., робоча температура до 250ºC. Середовище трубопроводу: повітря, вода, пара. Курпус виготовлений із сірого чавуну (GG25), сітка із нержавіючого дроту

фільтр грубої очистки води 

Клапан зворотній міжфланцевий підпружинений.


Чавунний міжфланцевий двостулковий клапан зворотнього типу з чавуну, використовують в водо- та теплопостачальних системах, що дозволяються транспортувати повітря, пар або воду.Створений для захисту трубопровідної системи від реверсивного потоку робочого середовища. Заавдяки роботі двох дисків клапану створюється мінімальний гідроопір і втрата потужності насосів, що забезпечують подачу води. Може встановлюватись на трубах, що розміщені горизонтально та вертикально, у випадка руху потоку вгору. 16 атмосфер - максимальний тиск в робочому середовищі. Допустимі діаметри 40-600 мм., температура до 130ºC, функціональне середовище вода, пара, повітря

 клапан зворотній фланцевий

Клапан зворотній міжфланцевий дисковий.

Пристрій дозволяє автоматично запобігати непередбачуваному реверсу робочого середовища. В корпусі клапана зроблені ущільнення, що дозволяє встановлення без застосування прокладок. Розрахований пристрій на роботу із рідкими неагресивними середовищами. Технічно передбачене встановлення, як в горизонтальних, так і в вертикальних системах. Корпус та диск клапану виробляється із конструкційної сталі. Диск покривається цинком, прокладка - ЕПДМ.

Номінальні діаметри можуть становити 40-200 мм., допустима температура 130 градусів Цельсія, тиск до 1,6 МПа.

клапан зворотній фланцевий 

Муфтова арматура

Кран VIT.


Кран кульовий муфтовий розроблений для використання у трубопроводах для перекриття потоку. Допускається фіксація у горизонтальних та вертикальних ділянках трубопроводів. Не дозволяється застосовування кранів кульових у якості регуляторів. Латунний корпус з нікелевим покриттям, латунна куля з хромованим покриттям, тефлонова прокладка, алюмінієва ручка.Діаметри - 10-50 мм., температура до 150°С, тиск до 4,0 МПа, тип фіксації різьба циліндрична трубна. 

Кран VIT 

Кран кульовий муфтовий з американкою.


Латунні крани кульові муфтові з перехідником типу "американка" створені для використання на трубопровідних системах, у якості арматури що перекриває потік. Інертні гази, неагресивні рідини, повітря, вода, безабразивні рідини можуть слугувати робочим середовищем. Кран може встановлюватись на вертикальних і горизонтальних зонах трубоходів. Не використовуються у якості регуляторів потоку. Діаметри від 10 до 50 мм, з'єднання циліндричне різьбове, максимальна температура 150°С, тиск 4,0 МПа

 

кран з американкою 

Кран зі спускником повітря.


Кран кульовий муфтовий призначений для випуску повітря, застосовується для перекривання потоку, випуску зайвого повітря в водогонах та опалювальних системах. Вихід повітря дозволяє виконати кран Маєвського. Крани кульові для спуску повітря можуть застосовуватись у вигляді манометричних систем. Прилад вкручується з боку крана Маєвського, що дозволяє виставити манометр "на нуль". Робочим середовищем може слугувати неагресивна рідина, інертні гази, вода, повітря. Встановлюються в горизонтальному та вертикальному положеннях. Не допускається використання у вигляді регуляторів. Корпус, куля - латунь, з нікелевим та хромованим покриттям, тефлоновою прокладкою та алюмінієвою ручкою. Номінальні діаметри 10-50 мм. Максимальна температура 150°С, тиск 4,0 МПа. Фіксація різьба трубна циліндрична.

 

 Кран для системи опалення

Вентиль чавунний.


Запірний, муфтовий, чавунний вентиль 15кч18п застосовується у водопроводах та трубопроводах, що транспортуюють пару. Вентиль передбачає два варіанти положення: «відкрито» або «закрито». Не передбачене застосування у якості регулятора тиску. При встановленні варто враховувати напрям середовища та фіксувати вентить у відповідному напрямку згідно з стрілкою на корпусі. Тип керування - ручне. Різьбове кріплення дозволяє проводити швидку заміну пристрою. Робочий діаметр 15-65 мм, тиск: 1,6 Мпа, температура до 225ºC.

 Вентиль чавунний

Фільтр муфтовий.


Фільтр дозволяє відділяти осад із робочого середовища у водопровідних та теплових системах. Робочим середовищем може слугувати вода, рідини неагресивного характеру, повітря та інертні гази. Можлива інсталяція в горизонтальному або вертикальному положенні. Матеріал кришки та корпусу - латунь, фільтрувальна сітка - антикороозійна сталь, діаметральні параметри 10-50 мм., допустима температура до 150°С, тиск до 4,0 МПа. Фіксація за допомогою циліндричної трубної різьби.

Фільтр муфтовий 

Клапан зворотній муфтовий.


Зворотній муфтовий клапан запобігає неочікуваній зміні напряму потоку робочого середовища на протилежний. Корпус виготовлений з латуні, пружина з нержавіючої сталі, запірний диск - поліоксіметілени або латунь, герметизація диску EPDM, діаметри 10-50 мм., температура до 150 С, максимальний тиск 4,0 МПа. Фіксаційний тип - різьба трубна циліндрична

Клапан зворотній муфтовий 

Повітровідвідник автоматичний.

 
Автоматичний повітровідвідник із зворотним клапаном встановлюється з метою спуску повітря в теплових та водопостачальних системах. Застосовується в поплавковій конструкції та гарантує закриття голчастого клапана у випадку заповнення корпусу робочою рідиною. Автоматичний повітрявідвідник передбачає монтаж виключно у вертикальному положенні. У випадках засмічення вузького проходу повітря варто провести очистку приладу. Для попередження затоплення рекомендується інсталяція зворотнього клапану, що вкручується повітровідвідник. Корпус - CuZn40Pb2, поплавок - мопла, деталі - латунь, герметизація - силікон. Максимальна температура - 110С, тиск 10 атм., фіксація - різьбова.

 Повітровідвідник автоматичний

Запірна арматура

Запірна арматура необхідна для герметичного перекриття трубопроводу від потоку рідких, газоподібних, пароподібних, порошкоподібних або інших робочих речовин.

При суміщенні запірних функцій і регулюючих створюється запірно-регулююча арматура. Вона поєднує в собі можливість перекриття потоку робочого середовища і перенаправлення його по трубах із збереженням певної герметичності трубопроводу. Запірні та запірно-регулюючі деталі трубопроводу незамінні на промислових виробництвах і складають до 80% всієї арматури.

Запірна арматура, має кілька різновидів, які інсталюються на газо-, водо-, нафто-, паро- та інших трубопроводах. В залежності від будови призначення та структури її групують на:

Арматуру запірного типу:  поворотні затвори (Батерфляй), засувки, кульові крани, клапани.

Арматуру регулюючого типу: сегментні крани, вентилі, засувки.

Фільтри та зворотні клапани відносяться до арматури з категорії запобіжного типу.